Néhány ötlet, amit az elmúlt évek során gyűjtött tapasztalatokból merítve írok Nektek:
1. A gyógyszerek lejárati idejét általában nyáron, a nagy családi nyaralás előtt szoktam rendkívüli alapossággal átvizsgálni (természetesen évközben is szoktam, de ilyenkor tényleg nagyon alapos vagyok). Mindent kidobok ( = zacskóba teszem és elviszem a legközelebbi gyógyszertárba!), ami lejárt, és időben beszerzem, amire szükség lehet, de elfogyott. A receptre kapható gyógyszerekről is időben kell gondoskodni: felhívni az orvost, kérni, írja meg a receptet, elmenni a receptért, kiváltani a gyógyszert. Ez nem fog menni az indulás reggelén!
2. Fontos, hogy minden évben gondold át, mi a család új helyzete, és ehhez alkalmazkodva pakold be a szükséges eszközöket, gyógyszereket. Pl: tavaly még nem volt kruppos a kisfiam, de idén télen jelentkezett ez a hirtelen jövő, nagyon ijesztő tünet, így az idei nyaralásra feltétlenül elpakolom a kézi inhalátort és a Salvus vizet, ami mindig rengeteget segít, ha előjön a probléma.
3. Ne csak a gyerekeidre, magadra, magatokra is gondolj! Tavaly még nem volt derékfájós a férjed? Akkor idén már feltétlenül rakd be a kenőcsöt, ami egy éve még nem képezte a háztartásotok állandó tartozékát... Nőtársaimnak mondom, hogy kerültem már olyan helyzetbe hosszabb nyaralás során, mikor azt hittem, beraktam a hirtelen támadó (általában strandon összeszedhető) női fertőzés elleni kenőcsöt/kúpot és nagyon durván kellemetlenül ért a felismerés, ráadásul szombaton este, hogy mégsem raktam be...
3. Rendkívül hasznos beszerezni egy zárható és valóban jól záródó kisebb/nagyobb dobozt, s ebbe tenni az összes gyógyszert, amit szeretnénk magunkkal vinni. Külön praktikus, ha átlátszó műanyagot választasz, így egyből tudod, mi hol van. Egy mozdulattal ki-be pakolható, nem hullanak ki a gyógyszeres dobozkák, fiolák a zacskóból, tudjuk hol van a csomagban - ha már a kocsiban kellene, volt rá példa az életünkben... - s tudjuk, hova tettük a szálláson. Így ha hirtelen szükség van valamire, csak a dobozhoz nyúlok, nem kell egyesével összebogarászni a bőröndből az Algopyrint.
4. Indulás előtt az egyik utolsó tevékenységem itthon kipakolni a hűtős cuccokat a hűtőtáskába (amennyiben olyan helyre megyünk, ahol nem kapunk ellátást). Ilyenkor, az utolsó mozdulatok között hajítom be a hűtőtáska tetejére a hűtőben tárolandó gyógyszereket is. Nehogy erről megfeledkezz (velem megtörtént már, és pont kellett volna a lázcsillapító kúp)!
5. Hogy ki mit visz magával, egyén- és családfüggő. Mindenkinek mások a visszatérő vagy állandó problémái és az ezekre megfelelően alkalmazható gyógyszerek. Nem vagyok sem gyógyszerész, sem orvos, hogy hasznos tanácsot adjak ebből a szempontból. Úgy szoktam bepakolni a gyógyszereket, hogy átgondolom, milyen "veszélyek" leselkedhetnek ránk a nyaralás alatt.
- bélfertőzés, gyomorrontás
- megfázás,
- fejfájás, esetleg migrén
- vírusos, lázzal járó torok/fülgyulladás
- fogfájás
- bőrfertőzés, gomba
- intim fertőzés
- szemgyulladás
- sebek
- görcsök: gyomor, epe, vese, kinek mi
- herpesz (kellemetlen tud lenni, hosszú nyaralás 3. napján hétvégén, ha nincs nálad ellenszer...)
- kullancs és más csípések
- égések, leégések
Íme a mi dobozunk, ebben nincsenek benne a hűtős cuccok, azokat külön viszem:
További hasznos ötleteket itt találsz:
És amit kívánok Nektek: hogy utaztassátok meg érintetlenül ezt a dobozt. Járjon világot az összes gyógyszer, amit elraktatok, anélkül, hogy hozzányúltatok volna! Szívből kívánom!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése