1. Smaragdvölgyben ebédeltünk - bár van étterem, mi piknikeztünk a tó partján.
2. A Zempléni Kalandparkban boboztunk - más lehetőségünk nem igazán volt.
3. A Végardói Fürdőben pedig óriásit strandoltunk - a nagycsúszdákból csak egy nem fizetős!
Idill a tó partján |
Szokásos saját, hideg ebéd. |
A felső tóban volt víz, az alsóban alig valami. |
Szálláshelyek is vannak a területen. |
Ezután mindössze néhány perc leforgása alatt (mondjuk 4-5 perc) átértünk a Kalandpark parkolójába. Balsejtelmünk látszott igazolódni, miszerint a libegő nem működik. Ez igazán fájdalmas felismerés volt, nagyon vártunk arra, hogy fellibegőzhessünk a kilátóhoz. Nyilván az én hibám, utánanézhettem volna, de elfelejtettem. Valahogy evidens volt, hogy megy. Hiszen szezon van!! A gyerekek már beosztották, ki kivel utazik, szomorúan vették tudomásul, hogy itt nem lesz "hegyi libegés". Némileg kárpótolta öket a tudat, hogy mindenki csúszhat egyet bobon. Más lehetőséget nem láttunk - később kiderült, hogy néhány dolog működik, de kacifántos az eljutás. Egyes működő elemek meg nem érdekelték volna a családot amúgy sem (pl. mászófal), vagy a kicsik számára nem jelentettek volna programot (zipline). A Kalandpark bizonyos körülményei erősen fejlesztendők. És most finoman és nőiesen fogalmaztam. Egy ilyen minőségű és árú park egyszerűen nem engedhet meg magának olyan igénytelenségeket, mint amiket láttunk.
A libegőre épp a párnákat helyezték rá, magyarul kárpitozták épp. Nem erre vágyik az ember szezon közepén. |
Igénytelen, balesetveszélyes közlekedő útvonalak. |
Kalandra fel! |
Számolgattunk, mennyi időnk van még a napból. Vizi csíbor kislányunk toporogva a perceket számolta vissza, mikor csobbanhat végre egy medencében, így hát a Végardói Strand mellett döntöttünk, ami mindössze 20 percnyi autózással érhető el a Kalandparkból. Ez azért is tűnt vonzó megoldásnak, mert este nyolckor már nem kellett a hulla fáradt gyerekekkel órákat kocsikázni, a strandtól a hercegkúti szállásunk mindössze néhány perc. A Makovecz Imre tervezte bejárat meghatározza a strand stílusát.
Egyébként bent minden nagyon hasonlít más, általunk már korábban meglátogatott vidéki strandokhoz
- (kaposvári Virágfürdő,
- Orfűi Strand,
- Siklósi Fürdő,
- nyírbátori Sárkányfürdő,
- gyulai Várfürdő)
- egyetlen kivétellel. Sehol máshol nem kellett csúszásonként fizetni a nagycsúszdákért!! Ezt a megoldást nagycsaládos szülőként, a strandbelépő magas árát tekintve IS felháborítónak találtuk, de valljuk be, egyben kivitelezhetetlen is volt. A nagyobb gyerekeket elengedtük játszani, mi a kicsikkel a kis medence környékén tébláboltunk. Nem állok ott, hogy mindegyiküknek számoljam a lecsúszását (vannak "bérletek", de azokat is lecsússzák 10 perc alatt, amilyen templót nyomnak ezek a kistinik). Így hát, jobb híján, a gyerekeink az egyetlen, ingyenes csúszdán tették tönkre magukat. Csak utólag értettük, meg, miért is volt ingyenes ez a csúszda. Hát kéremszépen azért, mert nincs rendesen karbantartva, ezért a minőségért már a strand sem kérhet pénzt. Nem lezárják, nem felújítják, hanem ingyenessé teszik. Mindhárom gyerekem mind a 4 végtagján napokig látszódtak a külsérelmi nyomok, zúzódások, horzsolások és sebek! (Mielőtt bárki megvádolna azzal, hogy biztosan ők tehetnek róla: nem, nagyon értelmes és normális gyerekeim vannak, nem őrültködnek és egyik korábbi strandon sem tapasztaltunk ilyet, lásd fenti felsorolás!!!) Csak örülhetek, hogy nem lett nagyobb baj. Javaslatom: a strandbelépő árában legyenek benne a csúszdák, és minden csúszda legyen biztonságosan használható! Ha nem lett volna ez a csúszdás rossz tapasztalatunk, csupa jó élménnyel távoztunk volna egyébként.
Alkonyati fényekben, zárás előtt a gyerekmedence. |
Kedves kis fa játszótér. |
Az ominózus csúszdák. |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése